شايد شما هم دچار اين مشکل شده باشيد که هنگام کوک کردن سازتان سيم پاره ميشود . اين موضوع براي اکثر دوستان عذاب آور است . نه اينکه سيم هزينه زيادي داشته باشه و يا کم ياب باشد . يک موقع سر تمرين يا اجرا هستيد ، سيم پاره ميشود و کار ما لنگ ميشود . واقعا راه کارش چي هست و چگونه بايد کوک کنيم ؟

چگونه کوک کنيم که سيم پاره نشود؟

معمولا اين اتّفاق براي نوازندگان مبتدي مي افتد . به دوعلت  1 – با قلق گوشي ساز خود آشنا نيستند      2 – با محدوده صداي نت ها آشنا نيستند

براي مورد اول بايد خدمتتون عرض کنم که ، وقتي قصد داريد يک سيم را کوک کنيد ، گوشي رابين انگشتان سبابه وشصت قرار دهيد و خيلي آرام آن را بچرخانيد .  هنرجويان مبتدي معمولا چون دقيق نميدانند چقدر بايد فشار جهت چرخش گوشي ايجاد کنند ، لذا يک لحظه سيم زياد کشيده ميشود و پاره ميشود  . پس پيشنهاد ميکنم خيلي آرام گوشي را بچرخانيد .

در مورد قسمت دوم بايد عرض کنم خدمتتون که اگر با تيونر کوک ميکنيد وقصد داريد سيم اول را کوک کنيد ، تيونر شما بايد حرف c را نشان دهد به همراه يک عدد کنارش « يعني علائم بمل و کرن و ديز ، کنار حرف سي نباشد » به اين صورت C4 و همينطور سيم دوم يعني سيم « سل » بايد حرف G3 را روي تيونر نشان دهد بدون علائم اضافي کنار نت اصلي  . اگر حس کرديد سيم دارد زياد سفت ميشود و کوک نميشود بدانيد که يک جاي کار را اشتباه ميکنيد . پس دست نگه داريد . يک پيشنهاد دارم براتون . براي اينکه به تيونر وابسته نشويد و کم کم به صورت گوشي کوک کنيد ، فقط سيم اول را دو کوک کنيم ، بعد پرده سُل روي سيم اول را بگيريد و سپس چند بارمضراب بزنيد . حالا به صداي سُل خوب گوش کنيد . طبق اين صدايي که ميشنويد سيم دوم را سل کوک کنيد . سيم سوم هم به همين صورت . به سيم اول« نت دو »  به صورت دست باز مضراب بزنيد . طبق اين صدا سيم سوم و چهارم را کوک کنيد . باز هم تاکيد ميکنم خيلي آرام کوک کنيد . با اين روش هيچوقت سيم سه تار شما پاره نميشود .

نويسنده : علي اقبال

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کسب وکار سئو مرجع قالب های نال شده وردپرسی صنعتگران ارتعاش پردازش Edwin خدایی هم هست قیمت به روز و اطلاعات جامع درباره خودروهای جدید بازار یاس کبود همه چی موجوده پیراهن بافتنی دخترانه-لباس بافت پسرانه جدید-پیراهن بافتنی زنانه- Garrett